| Sport | Film | Muzyka | Internet | Komputery | Hyde Park | Hobby |
| Miss Ponidzia | Gastronomia |

Czym jest Hyde Park?

   Witam wszystkich gości i miłośników buskiej strony internetowej! Informuję uprzejmie, że od tej pory prowadził będę własny kącik poświęcony trzem dziedzinom: recenzjom, nauce i rozrywce. Być może w miarę czasu i pomysłów pojawią się nowe działy, ale na razie ograniczę się tylko do wyżej wymienionych.

    Dział RECENZJE będzie zawierał teksty dotyczące zarówno książek, jak i filmów. Rzecz jasna, będą to artykuły poświęcone tylko tym książkom i filmom, które czytałem i oglądałem, a więc ich tematyka zazwyczaj odzwieciedlać będzie moje zainteresowania :). Może więc byłoby odpowiednim uczynić w tym miejscu małą dygresję i przedstawić moje zainteresowania. A zatem, jeśli chodzi o filmy, będą to raczej te wartościowe (IMHO), głównie z gatunku SF. Nie bójcie się, że napiszę tysiąc pięćdziesiątą ósmą recenzję Matrixa, ale z drugiej strony planuję nabazgranie co nieco o Blade Runnerze, Johnnym Mnemonicu i 12 Małpach. Natkniecie się w moim kąciku również na newsy filmowe, co powinno Was zainteresować. Jeśli chodzi o książki, pisać będę o twórczści Philipa K. Dicka (SF) i trochę o Vonnegucie (zajebisty mainstream), a także o wspaniałych książkach popularno-naukowych, które miałem przyjemność dostać w swoje ręce.
    Na początek zamieściłem dwie recenzje, z których jedna jest podwójna (?). Jedna z nich dotyczy "Diuny" Franka Herberta (odmiana imienia pochodzi od "Frank", a nie "Franek":) i porównuje ją z filmem o tym samym tytule, a druga to opinia na temat znanego serialu. Ów tajemniczy serial rozpatrywany jest z dwóch przeciwstawnych punktów widzenia przeze mnie i przez niejakiego Butchera. Musiałem zamieścić jego recenzję dlatego, iż moja była ripostą i często do tekstu Butchera się odwołuje. W związku z tym najpierw należy przeczytać artykuł Butchera, a potem mój. Gdyby ktoś czuł, że moje zarzuty nie są do końca uzasadnione, proszę uprzejmie o ripostę.

    KĄCIK POPULARNO-NAUKOWY będzie zbiorem popularno- i pseudonaukowych artykułów mojego autorstwa, dotyczących różnych dziedzin wiedzy, szczególnie zaś implikacji odkryć i dokonań fizyki teoretycznej, nanotechnologii, sztucznej inteligencji (AI) i sztucznego życia (AL), konsekwencji rozpoczęcia ery żeglugi międzygwiezdnej itp.
Bez wątpienia fascynujący dział, zwłaszcza, że prowadzi go ekspert w każdej dziedzinie ludzkiej aktywności intelektualnej (czyli ja).
Na razie zamieszczam dwa artki - jeden o przewidywanych w ramach założeń astrobiologii cechach form życia na innych planetach ziemiopodobnych (tzw. terran albo Earth-like albo terrestrial), a drugi o kolonizacji międzygwiezdnej i terraformingu w obrębie rodzimego układu słonecznego. 

    ROZRYWKA będzie działem, który sprawi, że nie będziecie musieli wydawać 3 złotych na wino, żeby sobie poprawić humor. Mógłbym więc nazwać ten dział OSZCZĘDNOŚCIOWYM, ale niechaj zostanie "Rozrywka".
Na razie macie w nim dwa teksty, z którymi wasze zdewastowane umysły będą musiały dać sobie radę. "Matias" jest opowieścią o tym, jak pewien pan stara się wypędzić szatana z ciał wiernych podczas mszy świętej, a "Karol" to wierszem pisany poemat, jakiego nie powstydziłby się sam Mickiewicz (hłe, hłe). Opowiada o człowieku, który postanowił dopaść zdrajcę kraju, który z kolei dźgnął króla nożem, kiedy ten przechadzał się w ogrodzie.

   Jak więc widać, jest w czym przebierać, a wybór będzie przecież się powiększał z czasem. Oczywiście, atrakcyjność mojego kącika bardzo by wzrosła, gdyby ktoś z czytelników zdecydował się na ripostę do któregoś z moich artykułów, ale to już przecież nie ode mnie zależy. Tak czy inaczej, zostawiam swój email w pogotowiu poniżej. C U!

earthman


Strona zamieszczona na serwerze www.busko-zdroj.com
Projekt, wykonanie i prawa autorskie: "Real" www.realnet.pl

RECENZJE

Diuna - film i książka
Na tropie UFO
Z Archiwum Dupa

NAUKA

Formy życia inteligentnego...
Kolonizacja vs. Terraforming

ROZRYWKA

Matias
Karol