| Festiwal im. Krystyny Jamroz | Galeria "Zielona" | BSCK Busko |
| Hala Sportowa | Kino "Zdrój" |

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz


    Co roku w Busku-Zdroju odbywa się Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz. W tym roku odbędzie się on już po raz siódmy. Festiwal ten gromadzi całą plejadę wybitnych gwiazd i zespołów, światowej sławy artystów muzyków, dyrygentów i śpiewaków z kraju i zagranicy.
Festiwal pozyskał już sobie wielu sympatyków jak również wiernych słuchaczy. W imprezach coraz liczniej biorą udział mieszkańcy, którzy przychodzą całymi rodzinami. Z roku na rok więcej osób przyjeżdża do Buska na kurację w czasie trwania festiwalu łącząc leczenie z muzyką. 
Jest to także znakomita promocja Buska oraz całego województwa świętokrzyskiego.Ta wspaniała muzyczna impreza nosi imię Krystyny Jamroz - słynnej śpiewaczki, która urodziła się i wychowywała w Busku-Zdroju. Zorganizowaniem festiwalu w Busku-Zdroju przed sześciu laty podjął się Artur Jaroń. Sam pomysł festiwalu powstał kilka lat wcześniej. W październiku 1987 roku odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej Krystynie Jamroz. Podczas koncertu zorganizowanego z tej okazji Bogusław Kaczyński zaproponował, aby w uzdrowisku zorganizować festiwal poświęcony wielkiej artystce.
Artur Jaroń dzięki pomocy i zaangażowaniu miejscowych władz podjął działanie. Trudno było się spodziewać nadzwyczajnych koncertów ponieważ czasu na przygotowanie tego festiwalu było bardzo mało. Wielkich gwiazd ze względów finansowych również nie było. Najważniejsze było, że festiwal zaistniał i był tak przygotowany, że mógł zaspokoić różne gusty.
W następnych latach organizacją festiwalu zajęło się Buskie Samorządowe Centrum Kultury, a funkcję dyrektora sprawuje nadal Artur Jaroń. Z roku na rok poziom artystyczny i organizacyjny tej imprezy znacznie się podniósł. Kolejne festiwale gościły już znakomite zespoły oraz światowej sławy gwiazdy. Na buski festiwal przyjeżdżali: Wiesław Ochman, Teresa Żylis-Gara, Dymitr Baszkirow, Gheorge Zamfir, Jerzy Maksymiuk, orkiestra Agnieszki Duczmal.


Strona zamieszczona na serwerze www.busko-zdroj.com
Projekt, wykonanie i prawa autorskie: "Real" www.realnet.pl

Informacje

Program Festiwalu

Relacje

Relacja z dwóch pierwszych dni Festiwalu

Relacja z Festiwalu