| O nas | Historia | Działalność |

Koalicja czterech stowarzyszeń pokazała, co potrafi
Powrócili do tradycji

NOWY KORCZYN. Do późnych godzin nocnych bawiono się w grodzie błogosławionej Kingi na festynie "Powrót do tradycji na Ponidziu".

Festyn u ujścia Nidy do Wisły ściągnął tłumy ludzi, bo też atrakcji było co niemiara. Działacze stowarzyszeń: Buskiego Gospodarczego, Buskiego Agroturystycznego, Świętokrzyskiego Niepełnosprawni Plus oraz "Woli" z Błotnowoli, wyróżniający się plakietkami "Działaj lokalnie" zorganizowali znakomitą zabawę. Na placu obok stadionu Wisły handlowano i bawiono się na całego. Mnóstwo radości miały dzieci - zjeżdżały na dmuchanych zjeżdżalniach, jeździły elektrycznymi i samochodzikami, na kucykach Zdzisława Szczepanika z Pawłowa i w bryczkach. W tym czasie na estradzie występowały zespoły młodzieżowe i kapele ludowe. Podczas wielkiego bloku estradowego rozstrzygano liczne konkursy. Np. w plastycznym najlepsze okazały się: Marta Rzępała, Aneta Dudek i Magda Podkowa.
To okazja do zaprezentowania dorobku naszej małej ojczyzny. Tworzy tu wielu zdolnych ludzi, którym należy się prezentacja szerszej publiczności. Oni stanowią o kolorycie i klimacie regionu - mówił Marek Wyrozumski, prezes BSG.
W budynku KS Wisła specjaliści pobierali krew od honorowych dawców. Jednym z nich był np. Waldemar Dziura z Pawłowa. Chętnych było wielu, ale część odeszła z kwitkiem, bo nie mieli dokumentów lub wcześniej wychylili "duże z pianką". Walkmany za dar życia wylosować mogli: Damian Krysiński z Chmielnika, Albert Juszczyk z Nowego Korczyna, Krzysztof Śnieżny i Piotr Kański (obaj z Górnowoli). Dodatkowe nagrody "Słowa Ludu" i Radia TAK wylosowali: Wiesław Wędzicha i Marek Nizioł. (imi)

Źródło: "Słowo Ludu"

 

Oto zdjęcia z tej imprezy:

 

 


Strona zamieszczona na serwerze www.busko-zdroj.com
Projekt, wykonanie i prawa autorskie © 2000 "Real" www.realnet.pl

Aktualności

CZAS NA KOALICJĘ - Buskie "stowarzyszenie stowarzyszeń" w gronie najlepszych. [07.05.2001]